Anasayfa Anasayfa >Ege Üniversitesi >Ege Üniversitemiz >Ege Üniversitesi Duyurular
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Muafiyet Sınavı ((2011-2012 Eğitim Yılı))
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reklam Oluşturun

Radikal Eğitim Kurumları
Radikal Eğitim Kurumları
Ziyaret Edin...

Mesaj Panosu

Göster

Mesaj panosuna cnytrkz 'Ata Durağında..' konusunu açtı.

Tüm Mesajlar...

Üye İstatistikleri
 Rep TOP5

Rep:1542

Anstand

Rep:392

sir_baracuda

Rep:321

yasakbölge

Rep:248

umehmet

Rep:247

rkybyrkl
 Üye İstatistikleri
 Mesaj TOP5

Anstand

yasakbölge

rkybyrkl

umehmet

sir_baracuda
 Tüm Liste İçin..

Muafiyet Sınavı ((2011-2012 Eğitim Yılı))

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
yasakbölge Açılır Kutu Gör
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

K.Tarihi: 01/Eylül/2009
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2333
Tesekkür: 137
Rep: 321
Mesajın Direkt Linki Konu: Muafiyet Sınavı ((2011-2012 Eğitim Yılı))
    Gönderim Zamanı: 18/Eylül/2011 Saat 00:21
Orjinalini yazan: ihsan2

dersler sabah saat kaçtan kaça kadar acaba bilgi verebilecek birisi var mı?

Sevgili arkadaşım 3:Sana özelden cevapladım ama sabah grubunun saatlerini öğrenirsem haber ederim.Gerçi pazartesi okul açılıyor zaten.İlk gün kesinlikle ders olmaz.Gidip sınıfını öğrenirsin.Ders programına bakarsın ve kitaplarını alırsın.

Ege Üniversitesi
ihsan2 Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 17/Eylül/2011
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Eylül/2011 Saat 09:35
peki kitapları nereden alabiliriz bize kaça patlar?
slaphot Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 16/Eylül/2011
Bölüm: Biyoloji
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Eylül/2011 Saat 19:21
Orjinalini yazan: yasakbölge

Orjinalini yazan: remo

ben o tarihte gelemedim yani sınava giremedm . en kötü kurdan mı başlıyacağım birde hazırlık sınıfları nerede kampüs de ?

Sevgili arkadaşım2 :Sınava giremediysen eğer hazırlığı okuyacaksın.Hazırlık öyle sanıldığı gibi ingilizce kurslarına benzemiyor.Kur diye bişey yok.Yani 1.kur,2.kur muhabbetini unutalım önce.Seviye seviye sınıflar da ayrılmıyor.Hazırlık bölüm haindeyken ,senin branşına göre gruplara ayrılıyordu.Ancak yüksekokul olduktan sonra sanırım bu olay kalkmış.O yüzden artık grup muhabbeti de yok.

Yasak Bölge O kadar açıklayıcı olmuşsunki !! galiba yarın öğrenicez de artık ne yapalım Peki şunu tam olarak anlatamamışsın Seviye yoksa grupta yoksa rastgelemi dağıtılıcaz burayı anlamadım benim bildiğim 60-69 arası bir grup 30-40 alanlar bir grup örnek verdim.Bence seviyeye göre Saygılarımla...

Düzenleyen slaphot - 18/Eylül/2011 Saat 19:21
remo Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Eylül/2011 Saat 23:00
 Bundan sonra dikkat etmeye çalışırım . SmileVerdiğin bilgilerden dolayıda teşekkürler. Bu arada ilk gün ile ilgili bilgi verebilmen mümkün mü ? Ders olmayacakmış galiba . O zaman istediğimiz saatte gidebilirmiyiz.
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Eylül/2011 Saat 00:34
Orjinalini yazan: ihsan2

peki kitapları nereden alabiliriz bize kaça patlar?

Kitapları senin bulmana gerek yok.İlk gün zaten korsan kitapçılar seni bulacak.Hazırlığın önünde.Bu konuda çok ciddiyim.Sen sadece okula yeni geldiğini,birşey bilmediğini gösteren hareketlerde bulun .:)

He bir de sınıflara çık bak.Muhakkak koridorda broşür dağıtan biri olacaktır.Ve %89.9 ihtimal ile sınıf tahtalarında kitap alabilmek için telefon numarası yazıyor olacaktır.Onun dışında orjinal alabilirsin.Ya da yine korsan olarak Sevgiyolu/ÇANKAYA altarnatifler aracında.Sen ilk gün bulamazsan tekrar yardımcı olurum ben adres konusunda.Ama hemen orjinal kitap alma sakın ;)

Düzenleyen yasakbölge - 19/Eylül/2011 Saat 01:08

Ege Üniversitesi
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Eylül/2011 Saat 00:53
Orjinalini yazan: slaphot

Orjinalini yazan: yasakbölge

ben o tarihte gelemedim yani sınava giremedm . en kötü kurdan mı başlıyacağım birde hazırlık sınıfları nerede kampüs de ?

Sevgili arkadaşım2 :Sınava giremediysen eğer hazırlığı okuyacaksın.Hazırlık öyle sanıldığı gibi ingilizce kurslarına benzemiyor.Kur diye bişey yok.Yani 1.kur,2.kur muhabbetini unutalım önce.Seviye seviye sınıflar da ayrılmıyor.Hazırlık bölüm halindeyken ,senin branşına göre gruplara ayrılıyordu.Ancak yüksekokul olduktan sonra sanırım bu olay kalkmış.O yüzden artık grup muhabbeti de yok.

Yasak Bölge O kadar açıklayıcı olmuşsunki !! galiba yarın öğrenicez de artık ne yapalım Peki şunu tam olarak anlatamamışsın Seviye yoksa grupta yoksa rastgelemi dağıtılıcaz burayı anlamadım benim bildiğim 60-69 arası bir grup 30-40 alanlar bir grup örnek verdim.Bence seviyeye göre Saygılarımla...

Sevgili forum üyesi kardeşim.Değerli arkadaşım.Şöyle yapalım madem.Ben seviye seviye ayrılmadığını söylemedim.Bu konuda anlaşalım .Kurslardaki kur sistemi yok dedim.Mesela kurslarda 1.kur biter.Ardından 2.kur başlar.O biter ardından 3.kur başlar.Genelde 7 kurda İngilizce eğitimi almış olursun.Her kur sonunda da sınav yapılır.Eğer sınavları geçersen bir sonraki kura geçmeye hak kazanırsın.Bu konuda bir sıkıntımız yok sanırım.

Benim girdiğim yıl ((Fen Fakültesi-Kimya öğrencisiyim)) bazı bölümlerde ingilizce oranı %30,bazı bölümlerde %70 idi.Buna bağlı olarak %30 İngilizceye tabi olanlar Basic Group denilen gruplara ,%70 İngilizceye tabi olanlar da Regular Group denilen gruplara dahil oluyordu.Bu gruplarda basic 1,basic 2;regular 1,regular 2 diye ayrılıyordu.Benim girişimden bir yıl sonra bu sistem değişti.Herkes 1 gruba dahil oldu.Bir de dikkat edersen sanırım bu olay kalktı dşye yazdı.Sanırım kesinlik belirtmeyen bir cümle.Hani bu grup sistemi kalktı ama değişik bir sistem geldi mi bilmiyorum demek istedim.Ayrıca cümlemde 'büyük ihtimalle-%89.9-doğru biliyorum' anlayışını da barındırmaya çalıştım.

Derslere gelecek olursak.Dersler ay ay,dönem dönem en alt seviyeden başlayarak gider.Bu hayatın her alanında öyledir ya hani.Mesela bir çocuk emeklemedn yürüyemez.Yürüyeceğini sanan bir çok velet ayaklanırken yere düşer.Dersler de öyledir:

Başlangıç / Beginner 

Sadece birkaç İngilizce kelime bilgisine sahipsiniz.

Karşılık gelen ingilizce bilgi seviyesi : 

- IELTS 1 

Elementary / Az (Temel)

Çok basit dilbilgisi ( gramer ) ve kelime bilgisine sahipsiniz. Basit mesajları, tanımları, talimatları anlayabilirsiniz.

- IELTS 2-3
- TOEFL IBT 0-8 

Pre-Intermediate / Orta Altı

Basit gramer ve kelime bilgisi kullanarak, kabul edilebilir hatalarla konuşmalarda yer alabilirsiniz. Yavaş ve tane tane konuşulduğunda konuşmaların çoğunu anlayabilirsiniz.

- IELTS 3-4
- TOEFL IBT 9-18
- TOEIC 200-250 

Intermediate / Orta

Günlük konuşmaların çoğunu anlayabilirsiniz ancak ifade güçlüğü yaşarsınız. Gramer ve kelime bilgisini daha iyi kullanırsınız. Halen sık sık hata yapmakla birlikte iyi bir şekilde anlaşılırsınız.

- IELTS : 4-5
- TOEFL IBT 19-40
- TOEIC 375-500
- FCE, C Derecesi 

Upper Intermediate / Orta Üstü

Çoğu zaman ingilizceyi kendinize yüksek güvenle kullanabiliyorsunuz. Akıcılık, uygunluk, kelime organizasyonunuzda hatalar bazen olsa da, iletişiminiz etkin ve istikrarlıdır. Çok çeşitli dil yapılarını iyi doğruluk derecesinde kullanırsınız. 

- IELTS : 5-6.5
- TOEFL IBT 41-64
- TOEIC 560-625
- FCE, A&B Derecesi 

Advanced / İleri

İngilizce kelime hazinesine ve tüm fonksiyonel dil becerisine sahipsiniz. Birçok makale türünü okuyabiliyor ve çok az gramer hatası ile akıcı şekilde yazabilirsiniz.

- IELTS : 6.5-7 
- TOEFL IBT 65-100 
- TOEIC 690 +
- CAE 

Professional / Profesyonel

İngilizceyi doğru ve akıcı, düzgün ve kavramış bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Birçok dil yapısını iyi ve doğru kullanarak iletişim kurarsınız. 

- IELTS : 7 +
- TOEFL IBT 100 + 
- TOEIC 690 +
- CPE 

şeklindedir.Ama sen ilk dördünü göreceksin.Lakin diğerleri kur sistemli özel kurslarda.Umarım anlatabilmişimdir ve anlayabilmişindir güzel kardeşim.Sen bana saygı göndersin ben de sana saygımı gönderiyorum.Güzel güzel anlaşmak varken asabiyete gerek yok ;) Burada bilgi mukayesesi yapıyoruz.Öyle değil mi?

İYİ FORUMLAR-İYİ PAYLAŞIMLAR

Ege Üniversitesi
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Eylül/2011 Saat 01:06

Bundan sonra dikkat etmeye çalışırım . SmileVerdiğin bilgilerden dolayıda teşekkürler. Bu arada ilk gün ile ilgili bilgi verebilmen mümkün mü ? Ders olmayacakmış galiba . O zaman istediğimiz saatte gidebilirmiyiz.

Anlayışın için canı gönülden teşekkür ederim güzel kardeşim benim.:)Tabi ki bilgim yettiğince paylaşayım seninle.İlk iki gün muhtemelen ders olmaz.İlk gün zaten ders olmaz.Çünkü okula gitme amacın grubunu öğrenmek,föylerini ve kitaplarını almak.Daha doğrusu okulun amacı bu.Ders programını alırsın.Ders saatlerine bakarsın.Dediğim gibi kitap ve föylerini alırsın.Sınıfına girersin.İkinci gün hocaların insiyatifinde aslında.Ama muhtemelen hocalar da tatil rehabetinden çıkamamıştır.Bir de ders olsa da ders olmaz.Nasıl yani?Şöyle yani:Tanışma faslı olur.Bİr de başka ihtimal var.İlk gittiğin gün ilanda yazar zaten.Dersler resmi olarak şu gün ve şu tarihte,şu saatte başlayacak diye.

Benim girdiğim ilk gün panoda ilan vardı.Dersler çarşamba günü başlayacak diye.İlk hafta da tanışma faslı filan sürmüştü.Yani işin özeti bu :)

Ege Üniversitesi
remo Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Eylül/2011 Saat 12:37
hmmm.. anladım.. biraz heyecanlı biraz tedirginim de o yüzden durmadan soru sorasım geliyor ama ne soracağımıda bilmiyorum ..tekrar teşekkürler.Star
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Eylül/2011 Saat 01:51

hmmm.. anladım.. biraz heyecanlı biraz tedirginim de o yüzden durmadan soru sorasım geliyor ama ne soracağımıda bilmiyorum ..tekrar teşekkürler.Star

Canım kardeşim ikinci ve uzun olan cevabım aslında diğer arkadaşaydı.Bir tavurla bana laf sokmaya çalışmış.ondan .Sakın sen yanlış anlama.Elbette ki istediğini sor.Severek cevaplarım.

Ege Üniversitesi
remo Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Eylül/2011 Saat 22:53
Korsan kitap nereden bulabilirim ?
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Eylül/2011 Saat 19:32
Sevgiyolu/Çankaya korsanın merkezidir.Metro ile ulaşım sağlanabilmektedir.Hilton yanındadır.

Ege Üniversitesi
remo Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Eylül/2011 Saat 22:27
sağolasın :)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın o go down as one of the greaEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:371
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın did break through. "We saw durinEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:371
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın nd bounced into the net off REge Üniversitemizgengm125Bugün-05:361
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın d Marketing Communications manaEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:361
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın 38-yard field goal attempt. Brandon Flowers hadEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:361
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hudson joins Grover ClevelanEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:361
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Toronto would be much beEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:351
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ve got a lot of talent in our room. WeEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:341
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın the Washington WizardsEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:341
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın 6 with a par when Fowler flubbedEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:331
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ond half while Orlando was shootinEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:331
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Olajuwon had 38 points, 17 rebounEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:331
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın said Gibbons. "We like guEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:331
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ve had more games where eEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:321
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın lly believe that he loved it herEge Üniversitemizgengm125Bugün-05:321
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,828 Saniyede Yüklendi.